WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp ile Ulaşın
Merhaba, Telefonda hukuki danışmanlık hizmeti vermesek de randevu ve diğer talepleriniz için Whatsapp üzerinden hızlı iletişime geçebilirsiniz.
Mezopotamya Mahallesi, 332. Sokak, Kutay Şato Trend Office, Kat : 5, No :18, Kayapınar/DİYARBAKIR 0537 579 12 69
info@yilmazkarakas.av.tr

Av. Yılmaz Karakaş

Hakkında

Avukat Yılmaz KARAKAŞ, Diyarbakır doğumludur. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimini tamamlamıştır. Hukuk fakültesinden 2016 yılında mezun olan Yılmaz KARAKAŞ,  avukatlık stajını Diyarbakır Barosunda tamamlamasının ardından Diyarbakır Barosunda avukatlık görevine başlamıştır. Halen Diyarbakır Barosu bünyesinde serbest avukatlık yapmaktadır.

Avukat-müvekkil ilişkileri karşılıklı güven esasına dayanır. Yılmaz KARAKAŞ, 21. yüzyılda hukukun ve avukatlık mesleğinin hak arama özgürlüğünün en önemli güvence mekanizması olduğu bilinciyle, avukat-müvekkil arasında temel mesleki ilkelere hassasiyet göstermektedir.

Yılmaz KARAKAŞ, kurduğu hukuk bürosu ile Gayrimenkul hukuku, Aile Hukuku, İdare Hukuku, İcra Hukuku, Tazminat Hukuku ve Ceza Hukuku başta olmak üzere birçok hukuk alanında avukatlık ve danışmanlık faaliyeti yürütmektedir.

HUKUK BÜROMUZUN AVUKATLIK MESLEK İLKELERİ

Gizlilik ve Mesleki Sır: ‘Sır saklama ve gizlilik’ avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biridir. Avukatlık büromuz, BM Havana Avukatlık Kuralları , AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır. Hukuk büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde paylaşmamaktadır.

Şeffaflık: Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Hukuk büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.

Bağımsızlık: Hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatlık mesleğinin icrasında ‘bağımsızlık’ etkin bir savunma için zorunludur. Avukat, mesleğini ifa ederken tüm kişi ve özellikle kamu kurumlarına karşı bağımsız hareket etmelidir. Hukuk büromuz, bağımsızlık ilkesini mesleki faaliyetin önemli bir unsuru olarak uygulamaktadır.

SERTİFİKALAR, SEMİNERLER VE KATILIM BELGELERİ

 

  • Diyarbakır Barosu Ceza Muhakemesi Kanunu Zorunlu Müdafiilik Sertifikası
  • Adalet Bakanlığı Noterlik Belgesi
  • Diyarbakır Barosu, Kat Mülkiyeti Hukuku Eğitim Semineri
  • Diyarbakır Barosu, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri ve Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmelerinden Doğan Davalar Eğitim Semineri
  • Diyarbakır Barosu, Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Eğitim Semineri

 

  • Diyarbakır Barosu, Kanun Yolu Olarak İstinaf Eğitim Semineri
  • Türkiye Barolar Birliği, Tazminat Hukuku ve Aktüerya Hesaplamaları Eğitim Semineri, Katılım Belgesi
  • Türkiye Barolar Birliği, Kamulaştırma ve Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Eğitim, Katılım Belgesi
  • Türkiye Barolar Birliği, Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Semineri, Katılım Belgesi
  • Türkiye Barolar Birliği, Dijital Çağda Avukatlık ve Uyap Eğitimi Semineri, Katılım Belgesi